03 Ekim 2010

             Pagerank Nedir? Pagerank'ın Google tarafından üretilen, web sitelere verilen bir değer göstergesi olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Pagerank değeri olan sitelerin hem önemini belirtmekle birlikte hem de Google arama motorunda üst sıralarda çıkmaya olanak sağlamaktadır.

             Pagerank güncellemesi yılda 4 defa yapılmaktadır. Fakat son zamanlarda güncellemeler bir zamana bağlı kalmaksızın yapılmaktadır. Yani bu süre 3 ay da sürebilir 1 ay da sürebilir hatta 1 yıl da sürebilmektedir.

...
 • Etiketler : pagerank, pagerank nedir, google pagerank, pagerank güncellemesi nedir, pagerank güncellemesi ne zaman, güncelleme, 2011 pagerank güncellemesi,
 • Devamını Oku >
   
  03 Ekim 2010

  Arama motoru optimizasyonu için Pagerank vazgeçilmez birşeydir. Çünkü Pagerankın öneminden fazla varlığı büyük anlam taşımaktadır. Arama motoru optimizasyonu için değerlendirildiğinde son zamanlarda değerini yitirmiştir. Bu sebeple pagerank değeri yüksek olan sitelerin kaliteli siteler arasında yer alabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü sıralamalarda etkisi yoktur. Fakat pagerank değeri yüksek olan siteler kaliteli olarak adlandırabileceğimiz siteler arasında yer alır.

  Ayrıca bir sitenin kaliteli olup olmadığını diğer bir şekilde anlamak ise alt sayfalarındaki pagerank durumlarına bakmaktır. Alt sa...

 • Etiketler : pagerank, pagerank güncellemesi, seo, arama motoru optimizasyonu,
 • Devamını Oku >